FASHION BRANDS

Dolce & Gabbana

4. října 2009 v 17:14 | Glam Coco


JMÉNO A NAROZENÍ: Domenico Dolce, narozen 13. 8. 1958 v sicilském Palermu, a Stefano Gabbana, narozen 14. 11. 1962 v Milánu , se poprvé setkali, když pracovali pro stejného módního návrháře v Stefanově rodném městě, v Milánu.
ÚSPĚCHY: Svou první vlastní módní přehlídku uspořádali v roce 1986, kdy předvedli kolekci dámské módy."Ženy mají velkou moc."Kromě velmi úspěšné dámské řady v roce 1996 představili také kolekci džínů a řadu pánskou, s postupem času dále však přibývaly i kolekce spodního prádla, bot a plavek a také série dámských i pánských parfémů. Jejich současné rozšiřování tvorby je patrné do roku 2001, kdy začaly vytvářet také unisex kolekce s jednoduchým názvem "&". Dvojice má svůj ateliér ve vile z 19.století v Miláně, dále také renovovaly dům na francouzské riviéře. Po mnoho let jsou oslavováni nejen díky své kreativní spolupráci, ale také díky svému dlouholetému milostnému vztahu, který se rozhodli ukončit na začátku roku 2005. "Jsme profesionálové a tak po pracovní stránce jsme stále spolu," vysvětluje Domenico. "Naše láska je opravdu velmi silná."

Coco Chanel

16. září 2009 v 18:25 | GLAM

JMÉNO A NAROZENÍ: Její skutečné jméno Gabrielle Chanel,narozena 1883.
Z DĚTSTVÍ: Brzy se stala sirotkem a její babička ji poslala do kláštera.
VYSNĚNÁ BUDOUCNOST: Coco se však chtěla stát barovou zpěvačkou.Podle jedné písně, kterou zpívala na svém koncertním turné /Qui qu´a vu Coco/, dostala přezdívku Coco (Gabrielle Coco Chanel).A začíná životní dráha slavné Coco Chanel.
ÚSPĚCHY: Později pilná a talentovaná Coco otevírá v Paříži svůj první módní butik.Začíná produkovat jednoduché šaty, večerní róby bez rukávů a univerzální šaty pro každou příležitost.Kromě úspěšných modelů však doslova dobývá svět parfémem Chanel No 5, který uvádí v roce 1921.Od té doby tato vůně patří mezi 10 nejprodávanějších parfémů ve Francii, ale i jinde ve světě.I dnes se prodává kolem 20 milionů flakónů ročně.
SMRT: Legendární Coco umírá v roce 1971.
PO SMRTI: V roce 1983 přišel do firmy jako hlavní návrhář Karl Lagerfeld.
 
 

Reklama